Ворохта – це надзвичайно красиве та колоритне селище у Карпатах, куди точно варто поїхати.

І хоча Ворохта не настільки великий населений пункт та не так розвинена, як до прикладу Яремче, проте тут можна ще відчути дух не туристичних Карпат. І при цьому можна не хвилюватись щодо того, а де зупинитись. Адже у Ворохті є багато готелів, садиб за помірні ціни.

А ще – Ворохта це той курорт, на якому точно буде не нудно, адже саме містечко є цікавим, а довкола – безліч гір та локацій, куди можна сходити.

Мости-віадуки часів Австро-Угорської імперії

Тільки-но приїхавши до Ворохти тут вас одразу зустрінуть величні та стародавні мости-віадуки. На фоні красивої карпатської природи вони виглядають дуже колоритно. По частині із цих мостів і досі їздять потяги, частину уже вивели з експлуатації.

Загалом у Ворохті є 4 мости-віадуки, які варто побачити:

  • Міст через річку Прут у Ворохті. Цей міст – найбільший у Ворохті та свого часу був одним із найбільших у Європі. Біля нього є річка, що додає особливого колориту. Цей міст виведений з експлуатації та до війни ним можна було навіть прогулятись, що і робило багато туристів.
  • Міст через струмок Параджин по вулиці Височана.
  • Міст біля бази відпочинку Авангард.
  • Міст біля села Вороненка.

Частина з цих стародавніх мостів і досі працює, деякі туристи навіть купують квитки на випадковий потяг, щоб просто ними проїхатись та насолодитись красою довкола.

Ці давні споруди і досі є дуже міцними, вони вражають своєю красою та приваблюють туристів з усієї України.

Давні храми Ворохти

Для любителів сакрального мистецтва у Ворохті збереглись давні карпатські церкви. Зведені вони у стилі, який притаманний лише Гуцульщині.

Якщо ви відпочиваєте у Ворохті, то можете тут сходити:

  • До церкви Різдва Пресвятої Богородиці 1615 року, яка є пам’яткою культури гуцульського мистецтва.
  • Церква Святих Петра та Павла.
  • Костел Успіння Пресвятої Богородиці.

Ці храми мають свою складу історію, адже у різні періоди часу в них виникали пожежі, з ними боролась радянська влада, проте місцевим вдалось їх зберегти.

Також на вулиці Данила Галицького у Ворохті є також кілька дерев’яних будинків, які теж можуть зацікавити туристів.

Природа Ворохти: гора Кукул, туристична база Заросляк

Біля Ворохти є дуже багато красивих місць, куди варто сходити туристам та не пошкодувати про це.

Одним із таких неймовірних місць є гора Кукул. Підйом на цю вершину доволі нескладний, він йде дуже красивою та широкою стежкою вздовж мальовничого лісу.

Дорогою на Кукул можна поласувати ягодами та просто біля стежки назбирати білих грибів. Біля вершини гори є полонина, де місцеві випасають худобу. Тут можна зупинитись та насолодитись краєвидами.

Колись на горі Кукул проходив кордон між Польщею та Чехословаччиною, а тому тут і досі зустрічаються прикордонні стовпчики.

Гора Кукул – це ще і місце кривавих битв часів Першої світової війни, а тому тут і досі знаходять гільзи від зброї. Також тут поховані німецькі солдати. Крім того на Кукулі і досі зустрічаються окопи тих часів.

Ще одним цікавим місцем, куди варто поїхати, – це база Заросляк, що біля Ворохти. Дорога до туристичної бази доволі розбита, проте сюди часто їздить транспорт із туристами. Саме з бази Заросляк стартують маршрути на Говерлу, озеро Несамовите, гору Шпиці та багато інших цікавих місць.

А ще на тут є ви можете придбати різні карпатські смаколики, як-от: домашнє вино, наливки, карпатські сири та багато іншого чи просто – випити смачну каву.

Як все це побачити всього за один день?

Хочете максимум вражень за мінімум часу? Тоді є ідеальний вихід – оренда квадроцикла чи джипа на весь день.

Цей транспорт зможе проїхати важкопрохідними стежками і до того ж ви абсолютно не втомитесь, а навпаки – отримаєте заряд адреналіну.

Орендуйте екскурсії околицями Ворохти у Yaremche Travel Car і вперед до нових пригод!