Усі знають, що відпочинок у Буковелі є завжди захоплюючим та цікавим. Проте не всі хочуть мандрувати відомими туристичними місцями, а навпаки – дізнатись про такі місця, які ще невідомі та не попсові.

У Карпатах також важливо мати транспорт, щоб бути мобільним та швидко пересуватись, проте не всі автомобілі, якими пересуваються у місті, підійдуть для гір. Бо у горах є свій рельєф, погодні умови та часто просто немає асфальтованих доріг, а лише – грунтові. Для таких доволі екстремальних умов добре підійдуть джипи, адже такі всюдиходи добре впораються із викликами.

А в які місця, яким не показують туристам, можна поїхати? Насправді таких багато.

Печера Довбуша

На околицях Яремче, біля скель Довбуша, є печера, довжиною 400 метрів. Місцеві жителі ще інколи називають її Чистилище, адже є такі місця, де вона дуже вузька, що не кожна людина зможе пройти.

Глибина печери 35 метрів, щоб дійти до її кінця, потрібно мати спеціальне альпіністське спорядження.

Вхід до печери самостійно складно знайти, навіть маючи точні координати. Також варто бути обережним, йдучи вглиб печери, особливо, якщо ви без підготовки та мандруєте так вперше.

Водоспад Соколовий

Біля села Микуличин розташований маловідомий водоспад Соколовий. Його висота аж 7 метрів. Навідміно від інших карпатських водограїв цей дуже маловідомий і тут точно не зустрінеш натовпи туристів.

А ще – він легкодоступний (координати 48°22′19″ пн. ш. 24°39′04″ сх. д.), спуститись туди можна з дороги. Водоспад Соколовий спадає зі скель та дійсно зачаровує око. А ще – тут можна буквально влаштувати ефектну фотосесію, адже туристів тут немає, а тому можна виділити на це стільки часу, скільки вам буде потрібно.

Загадкове німецьке військове кладовище часів Першої світової війни

Біля підніжжя гори Говерла є військове кладовище часів Першої світової війни. Загалом тут є 44 поховання, ще три могили – стоять поруч.

Щоб потрапити на це місце потрібно приїхати до туристичної бази Заросляк. Звідти – варто рушити зеленим маршрутом на Говерлу. В лісі варто повернути на жовтий маршрут, який веде до гори Велика Козмєска.

Йдучи цим маршрутом ви зустрінете стовпчик із написом 1923 – це прикордонний стовп, раніше тут проходив кордон між Чехословаччиною та Польщею.

Варто пригадати, що під час Першої світової війни саме у Карпатах проходили криваві бої з російською армією. Цікаво, що люди, які поховані на цьому кладовищі, загинули у шанцях, які розташовані просто поруч.

Ще одна загадка – чому три могили викопали осторонь інших поховань? До Революції гідності один із депутатів російської держдуми навіть встановив тут три хрести, заявляючи, що це “загиблі російські солдати, які поклали аж 44 німців”. Проте історики вважають, що ці невідомі жертви війни – це солдати єврейського походження, які воювали проти тодішньої Російської імперії.

Залишки збитого німецького літака Юнкерс-52

Мало хто знає, але у Карпатах є дуже багато місць падіння літаків часів Першої та Другої світових воєн. Ще до 2018 року зі сторони Буковелю можна було спостерігати за залишками збитого німецького літака Юнкерс-52.

Цей літак збили у Карпатах під час Другої світової війни, проте його двигуни лежать тут і досі. Достеменно невідомо, коли та як збили цей літак, але у місцевих є дві версії. Перша – літак збили біля Коломиї і він намагався повернутись, впав та згорів. Друга – літак був майже цілий, проте комуністи навмисно його спалили, забравши цінні метали.

Мандрівники, які тут були, кажуть, що частину дороги можна проїхати квадроциклом або ж джипом, проте до верху доведеться йти заростями. І якщо ви недосвідчений турист, то краще самостійно туди не йти, бо маршрут цей анітрохи не маркований.

Скеля Костел

Ще однією маловідомою локацією є скеля Костел у Карпатах. Туди можна потрапити маркованим маршрутом, а дорогою зайти ще і на велику Карпатську гойдалку.

Тут знімали фільм Довбуш, бо це справді дуже мальовнича місцина, де також можна організувати фотосесію.

Хочете побачити більше цікавих місць? Орендуйте джипи у Yaremche Travel Car і вперед до пригод!