Ще одним цікавим маршрутом у Карпатах є подорож з Яремче на Драгобрат

Якщо ви відпочиваєте у Яремче та хочете побачити значно більше цікавих місць, щоб насолодитися мандрівкою – рушайте на відомий курорт Драгобрат. Адже це місце відоме своїми горами, смачною кухнею та прекрасними краєвидами довкола.

Дорога на Драгобрат з Яремче протяжністю – 60 кілометрів. На шляху ви можете зробити кілька зупинок не туристичними, але цікавими місцями.

Зупинка перша: село Лазещина

Це перше село Закарпатської області на кордоні з Івано-Франківщиною. Славиться воно, окрім прекрасних краєвидів, давніми храмами та лижним витягом.

У цьому селі є Церква Преображення Господнього (1780). Її особливість полягає у тому, що побудована вона у північногуцульському стилі. Тут збереглися різьблені вироби часів кінця 18 століття та старовинні ікони. За часів Радянського союзу храм перетворили на музей, проте після відновлення незалежності у церкві знову моляться Богу.

Взимку тут є гірськолижний курорт, а влітку проводять фестиваль “Гуцульська ріпа” (ріпою тут називають картоплю), де готують багато різних страв із цього овоча.

Зупинка друга: селище Ясіня

Ясіня – це давнє гуцульське селище із своєю культурою та цікавими місцями. Особливо важливою тут є історична спадщина. У селищі Ясіня є дерев’яна церква Вознесіння Господнього, або Струківська церква (1824 р.) та дзвіниця (1813 р.). Цей храм вважається найдосконалішою будівлею Гуцульщини, 2013 року церкву внесли до світових пам’яток ЮНЕСКО. Місце, на якому стоїть храм, з давніх давен вважалося святим. Існує легенда, що пастуха з вівцями сувора зима застала на цьому місці і він не зміг їх перегнати через перевал. Чоловік залишив стадо, щоб врятуватись самому. Через певний час він повернувся назад у надії знайти хоча б рештки овець, проте сталось диво – вони всі вижили. Тоді пастух побудував тут каплицю, а згодом звели і храм.

Тут є також й інші давні храми, загалом їх 10, а ще – єврейське кладовище 19 століття та залишки оборонної Лінії Арпада.

Драгобрат: що тут можна побачити

Відомий курорт Драгобрат розташований на Свидовецькому масиві. Він вважається найвисокогірнішим курортом України. Тут є багато трас та витягів, зокрема і для досвідчених туристів, і для початківців.

Великим плюсом є те, що витяги та житло на Драгобраті набагато нижчі, ніж у Буковелі. А ще тут на вершинах просто вражаючі світанки та заходи сонця, види на Говерлу та Петрос. Тільки-но уявіть собі: вершина, чашка теплої кави або чогось міцнішого і ви насолоджуєтесь чарівними митями свого життя поруч з рідними чи друзями.

На території курорту Драгобрат також діють школи, де можна навчитись кататись на лижах чи сноубордах. Крім того, можна організувати індивідуальне навчання з професійним інструктором.

Хочете під час відпочинку поїсти чогось смачного – не проблема. Скуштувати тут можна бограч, банош, деруни з білими грибами та інші карпатські смаколики.

Як найкраще доїхати з Яремче до Драгобрата?

Добратись до Драгобрата можна кількома методами – залізницею, маршрутками або приватним транспортом. Проте, якщо ви їхатимете маршруткою чи залізницею, тоді ви не зможете сповна насолодитись красою навколишніх сіл. А тому, щоб побачити максимум – найкраще вибрати приватний транспорт.

Хочете побачити більше? Можна це зробити, орендувавши джип чи квадроцикл, оскільки таким чином ви можете зробити багато зупинок та побачити цікаві локації навколо. А ще це зручно, щоб пересуватись самим курортом Драгобрат та побачити якомога більше довкола. Для того, щоб орендувати джип чи квадроцикл – варто звернутись до Yaremche Travel Car. Тут для вас підберуть оптимальні маршрути та допоможуть побачити більше за один день.